حرف آخر راه های ارتباطی

کلاس کنکور شرکت کنم یا دی وی دی بگیرم؟

کلاس کنکور شرکت کنم یا دی وی دی بگیرم؟ یکی از مهمترین سوالاتی که در انتخاب منابع ، ممکن است برای شما ایجاد شود این است که شرکت در کلاس خصوصی بهتر است یا دریافت دی وی دی؟
در حقیقت برای اینکه بدانید کدامیک مناسب شرایط شماست ، میبایست در درجه اول مزایا و معایب هر یک از این دو مورد را بررسی نمایید و سپس با مقایسه هر کدام و انطباق آن با شرایط خود بتوانید کیفیت مطالعاتی خود را حفظ و تضمین نمایید.
بسیاری از داوطلبان گله میکنند که در مناطق محروم اساتید حرفه ای و مطرحی وجود ندارد که داوطلب بتواند حق انتخابی داشته باشد. بنابراین ناگزیر هستند که منابعی را دریافت کنند که بصورت دی وی دی اطلاعات مدنظرشان را به آنان انتقال دهد. در مقابل افرادی هستند که بدلیل دریافت بهتر مفاهیم در کلاس های متعدد ، شرکت در کلاس حضوری را ترجیح می‌دهند.
در این مقاله علاوه بر بررسی شرایطی که هر داوطلب در مسیر مطالعاتی خود دارد ، مزایا و معایب هر دو مورد را بررسی می نماییم تا تصمیم گیری برای شما راحت ‌تر شود.

مزایای استفاده از دی وی دی و معایب کلاس حضوری


کنکور

1. جلوگیری از اتلاف وقت و عدم رفت و آمدهای طولانی مدت
بسیاری از داوطلبان گذشته از اینکه در چه استان و شهری زندگی می‌کنند ، برای حضور در کلاس های خود نیازمند صرف زمانی برای رفت آمد و خستگی های ناشی از آن هستند. این زمان متناسب با تایمی که شما در کلاس خود حضور دارید متغیر است. در حالیکه استفاده از پکیجهای تصویری این امکان را بشما میدهد که از اتلاف وقت خود برای رفت و آمد جلوگیری نمایید و از زمان مذکور برای مرور یا تثبیت مطالبی که فرا گرفته اید استفاده نمایید.

2. عدم تمرکز در فهم مطالب به هنگام تعدد داوطلبان شرکت کننده در کلاس
برخی کلاسهای حضوری بدلیل تعداد زیاد داوطلبین کیفیت آموزشی مناسبی نداشته و داوطلب عملاً بهره علمی مناسبی نخواهد برد. در صورتیکه استفاده از دی وی دی های آموزشی به شما این امکان را میدهد که بتوانید به تنهایی به مطالعه بپردازید.

3. عدم مرور مجدد مطالب در کلاس‌های حضوری
یکی از مهمترین فاکتورهایی که جزء نقاط ضعف کلاسهای خصوصی بشمار می‌رود ، عدم مرور مکرر یک موضوع میباشد. در چنین شرایطی همچنین چون داوطلبان شرکت کننده در کلاس در یک سطح نیستند ، همسان سازی علمی مناسبی صورت نمی‌گیرد. لذا داوطلبان فرصت مرور و بررسی مجدد موضوعات مختلف را نخواهند داشت. در صورتی که با استفاده از پکیج‌های آموزشی هر زمان که در درک مطلبی نیاز به مرور داشته باشید میتوانید فیلم موردنظر را متوقف و مجدداً آنرا تکرار نمایید.

4. هزینه های سنگین و خارج از عرف کلاسهای حضوری
در برخی موارد به این دلیل که آموزشگاه ها یا موسسات کلاس کاری خود را حفظ نمایند و بتوانند توجه مخاطبین شان را به شرکت در کلاسهای اساتید خود جلب نمایند ، مبالغ نجومی و سنگینی را مطرح می نمایند تا باور داوطلب به این موضوع که عدم شرکت برابر با عدم موفقیت شان خواهد بود ، تحریک شود. درحالیکه در چند سال اخیر برخی موسسات همچون موسسه علمی آموزشی حرف آخر با در نظرگرفتن اساتید مطرح کشوری اقدام به تولید پکیج های تصویری حتی با کیفیتی بهتر از تدریس کلاس‌های حضوری خود و مبالغی پایین تر از آن نموده است.

مزایای استفاده از کلاس خصوصی و معایب استفاده از دی وی دی


کنکور

1. عدم رفع اشکال علمی با استاد در استفاده از پکیج
موضوع مهمی که در استفاده از پکیج‌های آموزشی وجود دارد ، عدم دسترسی داوطلب به استاد مورد نظر و رفع اشکال یا تبادل اطلاعات علمی ست. در صورتی که در کلاسهای حضوری ، اگر داوطلب پویایی باشید با استاد مربوطه همزمان همراهی علمی خواهید داشت و هر کجا که نیاز به رفع اشکال داشته باشید با توجه به اینکه به استاد مربوطه دسترسی دارید میتوانید موارد ضعف خود را مطرح نمایید.

2. عدم تبادل و تعامل علمی با استاد در استفاده از پکیج
برخی داوطلبان ذاتاً بر اساس ویژگی های شخصیتی شان بازدهی و درک علمی مناسبتری در کلاس حضوری و یا گروهی دارند. در حالیکه در استفاده از پکیج چنین شرایطی وجود ندارد. بنابراین استفاده از دی وی دی مناسب این دسته از افراد نیست.

3. عدم برنامه ریزی در استفاده از پکیجهای آموزشی
اکثریت پکیجهای آموزشی اگرچه محتوای علمی مناسبی دارند ولی بدلیل اینکه داوطلب در استفاده از آنها برنامه خاصی ندارد دچار مشکل خواهد شد. این موضوع در کلاسهای حضوری بعلت محدودیت زمان تا حدودی برطرف شده است. اما بااین وجود ، موسسه علمی آموزشی حرف آخر با تنظیم و تدوین برنامه 1000 ساعته ، داوطلبان خود را در امر برنامه ریزی پشتیبانی می نماید. برای اطلاع از شرایط برنامه 1000 ساعته اینجا را کلیک کنید.

آیا لازم است برای تمامی دروس از دی وی دی استفاده کنیم؟


کنکور

پاسخ به این سوال به شرایط علمی شما بستگی دارد. چرا که هر داوطلب بهتر می‌داند که از لحاظ آموزشی در چه نقاط ضعف و قوتی قرار دارد. برای بررسی این موضوع بهتر است در درجه اول دروس اختصاصی و عمومی خود را تفکیک نمایید سپس با بررسی مطالب هر درس تعیین کنید که در چه مباحثی ضعیف و در چه مباحثی قوی هستید. در ادامه بررسی کنید که نقاط ضعف شما در کدام گروه قرار دارد.
1. ضعف پایه ای و ریشه ای دارید. یعنی از ابتدا آموزش شما ناقص بوده است.
2. نقاط ضعف شما مطالبی هستند که فرا گرفته اید اما فراموش شده است.
3. مطالب پیش روی شما جدید هستند و هیچوقت آموزش و یادگیری نداشته اید.

با بررسی این موارد متوجه خواهید شد که در ادامه چه اقدامی لازم است و آیا می ‌توانید به تنهایی از پس رفع مشکلاتتان برآیید یا خیر.

با توجه به مفهومی شدن کنکور سراسری و سختی سوالاتی که در سالهای اخیر در وجود داشته است ، هر داوطلبی به یک منبع علمی قابل اعتمادی که امتحان خود را پس داده باشد نیازمند خواهد بود. دراین میان موسسه علمی آموزشی حرف آخر با ارائه منابع معتبر و رتبه های متعدد علمی و از همه مهمتر مطابقت بالای منابع خود با کنکور سراسری توانسته است رضایت بیشتری از جامعه ی کنکوری را بدست آورد. برای اطلاع از خدمات این موسسه میتوانید با شماره 02166572148 تماس حاصل نمایید.
نویسنده: سرکار خانم محجوب